Код за ЄДРПОУ: 38395183 Україна, 11603, Житомирська обл., м. Малин, вул. Суворова, будинок 83Б
Комунальний заклад " Малинський міськрайонний центр первинної медико - санітарної допомоги"
Вітаю Вас Гість | RSS
Поділитися демо: Основні page
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 61
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
+1 демо: Основні page

 

      

 

 

ПРО НАС

 

         Комунальний заклад «Малинський міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги»  (КЗ «ММРЦПМСД», "Малинська первинка", "Малмедцентр"), був створений рішенням  34-ї сесії Малинської міської ради 6 скликання 16 серпня 2013 року, а фактично розпочав  свою роботу  з 1 січня 2014 року.

          Найскладнішим в організації до початку  роботи закладу було відшукати головного бухгалтера, людину, яка б погодилась взяти  на себе відповідальність за кошти  специфічної бюджетної організації при  заробітній платі  в 1 500  грн., і яка крім того, мала б відповідну освіту та  стаж роботи на  керівній посаді не менше  5 років.

       Під час налагодження роботи центру ПМСД  були проведені реорганізаційні заходи  спільно з РДА, райрадою, сільськими  та селищними радами.

         Зокрема, міська лікарня с.м.т. Чоповичі, яка, до речі, не мала права на  існування в такому статусі, так, як  обслуговувала населення з оточуючими  селами, що не перевищують 6 тис. осіб, в АЗПСМ та  терапевтичне відділення № 2 МРТМО.

      Була приведена  до нормативу кількість СЛА (сільських лікарських амбулаторій), а саме СЛА с. Барвінки, Йосипівка, Пиріжки реорганізовані в ФАП (фельдшерсько – акушерські пункти).

       ФП (фельдшерський пункт) с.  Мар’ятин, який вже більше 20 років  існував у вигляді стін та даху, але за критеріями акредитації відповідав ІІ акредитаційній категорії, реорганізовано в МПТБ (медичний пункт тимчасового базування).

           Всіх амбулаторій загальної практики-сімейної медицини – 10;

           Фельдшерський пунктів – 34;

           Фельдшерсько-акушерських пунктів – 4.

       Пропозиції створення МПТБ в с. Липляни та с. Владівка, де кількість населення  не перевищує 100 осіб категорично  не була підтримана громадами.

     Згідно нормативу на кількість  проживаючого населення в м. Малин  мають функціонувати  три  відокремлені АЗПСМ (амбулаторії загальної практики – сімейної медицини)

       Виходячи з реалій, наявності не реорганізованої педіатричної служби, було створено дві АЗПСМ, які  фактично є одним закладом, так, як розміщені на одній території, хоча мають різні юридичні адреси.

      В міста є реальна можливість створити, як мінімум одну відокремлену  амбулаторію, так, як для цього є основне – приміщення, що і планувалося зробити  на протязі 2014 року. Але через  відсутність фінансування (в 2014 році планувалось виділити 120 тис. грн.. бюджету розвитку) ніякі роботи виконані не були. Нічого в  цьому напрямку  не буде зроблено  і в 2015 році. Але, як показав досвід  роботи  закладу на протязі 1,5 року, що такий стан не варто вважати  провальним. Чому?

       В 2014-2015 роках в різних мікрорайонах  міста, в 4 аптеках, 2 приватних медичних  закладах нами були відкриті МПТБ. Лише  в одному з них, в районі залізничного вокзалу, відвідування до сімейних лікарів  можна вважати задовільним. В усіх  інших – значно нижче нормативного показника. А від залучення  лікарів  педіатрів довелося взагалі відмовитися, через практичну відсутність відвідування.

       В переважній більшості цих закладів  були створені нормальні умови  для присутності лікаря. Але, як довів час, одного приміщення, навіть найкращого,   недостатньо  для повноцінної роботи АЗПСМ. Без медичного обладнання, комп’ютеризації, інформатизації і новостворена АЗПСМ навіть з євроремонтом  нічим не відрізняється від МПТБ.

        Лише в 2015р. ми отримали змогу  розпочати поступове оснащення закладів. Так за допомоги міського голови, спонсорів було придбано два сучасні ЕКГ-апарати, два небулайзери,  замовлені прилади  для експрес-визначення глюкози в крові, неврологічні молоточки, офтальмоскоп, отоскопи. За кошти місцевого бюджету  та за сприяння МОЗ завершується  створення І етапу комп’ютеризації локальної мережі, електронного реєстру пацієнтів .

         Але основним чинником у вирішенні  будь-яких суспільних проблем є працівники, рівень їх знань кваліфікації.

         Станом  на 01.07.2015р. в КЗ «ММРЦПМСД» працює 226 осіб з них:

  • Лікарів – 34 чол.,      

                з вищою категорією – 12 чол.,

                з І – категорією  -  16 чол.;

  • Середнього медичного персоналу  - 106 чол.,

                з них мають вищу категорію – 19 чол.,

                І категорію – 21 чол.,  

                ІІ категорію – 9 чол.

        Штати закладу  затверджені 129 наказом МОЗ. На жаль, наказ № 585 МОЗ, який вступив в дію з 01.01.2015р. Малинською міською радою не затверджений. Велика доля  відповідальності за не провадження цього наказу  лягає на МОЗ, яке зосередившись  на радикальній зміні законодавства, не надало рекомендацій органам  влади на місцях по оптимізації  закладів вторинного та первинного рівня в зв’язку з фактичними змінами  в структурі охорони здоров’я (відокремлення екстреної допомоги, центрів ПМСД від МРТМО, ЦРЛ), про особливості  застосування наказу № 33 МОЗ. Абсурдність  ситуації очевидна: заклад вторинного рівня  продовжує більше року носити назву МРТМО  «об’єднання», яке об’єднує лише один  заклад! Посада заступника з МОН, тобто по мережі, згідно наказу № 33 є  обов’язковою, а мережі не має!

        Таким чином, продовжуються витрати  на адміністративно-управлінський  персонал, а цих коштів і посад не  вистачає на первинному рівні, і ці посади передбачені наказом № 585.

         Тому, у місцевої влади відсутні правові підстави для змін у штатних  розписах і політична воля.

     З перших днів роботи закладу в  основу були покладені принципи  формування трудового колективу на  засадах поваги до людської гідності,  створення комфортних умов для праці, де проходить  значна частина життя.

    За кошти самих працівників, їх благодійної допомоги, були придбані побутові холодильники, піч-СВЧ, пилосос, пральна машина, газонокосилка, телевізори  та багато інших речей,  проведені ремонти кабінетів, приміщень.

       В закладі діє незалежна профспілка, яка входить в вільну профспілку  медичних працівників України і відіграє велику роль в формуванні доброзичливого  мікроклімату в колективі.

        Велике значення приділяється  постійному навчанню, підтримці молоді.

         За кожним з лікарів ЗПСМ  закріплені окремі напрямки роботи (кардіологія, неврологія, гематологія і т.д.).

      Зважаючи на наближеність до м. Києва лікарі, медичні сестри  постійно приймають  участь в конференціях, семінарах, з’їздах, які проводяться в столиці, а в окремих випадках і за її межами. Обов’язковим крім  участі є підготовка та доповідь  презентації серед лікарів, медичних сестер.

       З липня 2015р.  презентація визначена, як основна форма подачі матеріалу на всіх рівнях нарад (медрада, оперативні наради лікарів, медичних сестер АЗПСМ № 1, №2, завідувачів ФП, ФАП, медичних сестер ЗПСМ СЛЗ).

     Завдяки власним зусиллям, а саме молодих лікарів Сотничука Ю.М., Іванюри В.М., створено сайт закладу, подальшому функціонування, якому   надається надзвичайно  важливе значення з  метою реалізації основних завдань, вирішення яких покладено на  первинний рівень надання медичної допомоги. До  активної участі в підтримці роботи  сайту планується долучити  практично всіх працівників закладу.

        З липня 2015р. щотижнево проводяться  презентації та подаються відеоматеріали  основних подій, що стосуються охорони здоров’я, як України так і світу.

         На протязі 2014-2015 р. лікарями закладу в усіх школах міста, коледжі лісового господарства, профліцею були проведені  інтерактивні заняття з питань планування сім’ї та репродуктивного здоров’я «Сучасні аспекти планування сім’ї ». До участі  долучилися крім лікарів ЗПСМ, юрист, психолог, які теж є працівниками закладу і мають другу вищу освіту.

      Ми маємо власне бачення подачі матеріалу і не відкидаючи важливість контрацепції  в плануванні сім’ї ставимо акценти  на національних особливостях  створення шлюбу і сім’ї, про важливість дотримань релігійних норм. Як один із прикладів, що  характеризують суть нашого бачення  можна привести значення окремих  слів. Так, слово, «шлюб» походить  від старослов’янського «злюб». Тобто, в українців шлюб та сім’я починається з любові, а любов  це Бог. В українців є слово – «кохання» - вищий прояв святого духа.

        З липня 2015р. ми почали проводити такі  інтерактивні заняття для вагітних, що стають на обліку в жіночій консультації та для їх  чоловіків, де акценти по плануванню сім’ї та репродуктивному здоров'ї дещо зміщенні з духовних до  більш практичних.

       З 2014р. в  закладі  за угодою працює спеціаліст «фізичний реабілітолог»  за першою освітою «фельдшер-акушер» та отримала вищу освіта за спеціальність «фізична реабілітація» на даний час працює, як фізичний реабілітолог  за відповідними методиками, програмами, а не  просто масажист.

       Однією з таких  програм  є затверджена сесією міської ради «Програма психо-фізичної реабілітації осіб, які перенесли гостре порушення мозкового  кровообігу», завдяки програмі  початком   реабілітації може бути  3-5 день  після перенесеного інсульту з подальшою суспільною адаптацією  пацієнтів.

          З травня-червня 2015р. проведена реабілітація 9 особам з позитивними результатами.  

         За результатами  роботи  закладу в І півріччя  2015р. можна  стверджувати про  поступову реалізацію принципу  первинної допомоги, як основного виду  медичної допомоги.

          Окремі показники діяльності  закладу, з якими можна  ознайомитися  в матеріалах  медичної ради за  підсумками  роботи в І півріччя на сайті  закладу, свідчить про зростання  відвідувань, обслуговування на  дому, роботи денних  стаціонарів до лікарів ЗПСМ, лікарів-педіатрів, при  зменшенні цих показників у фахівців вторинного рівня, та роботи  ліжка терапевтичного, неврологічного, педіатричного профілю. 

       Одним з основних завдань, які сьогодні намагається вирішити заклад, це забезпечення лікарів ЗПСМ медичним обладнанням (ЕКГ, неврологічні молоточки, отоскопи і т.д.) за кошти закладу, так  як держава за попередні роки не спромоглася вирішити це питання .

      Паралельно з появою  медичного обладнання проводиться  навчання лікарів, медичних сестер методикам обстеження та  можливостей повного його  використання.

         Також, на часі створення дієвої громадської ради закладу, розвиток професійного самоврядування сімейної медицини. 

 

                                                                                                                                З повагою,                                            

Головний лікар КЗ "ММРЦПМСД"

Андрійцев Олександр Миколайович

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites