Код за ЄДРПОУ: 38395183 Україна, 11603, Житомирська обл., м. Малин, вул. Суворова, будинок 83Б
Комунальний заклад " Малинський міськрайонний центр первинної медико - санітарної допомоги"
Вітаю Вас Гість | RSS
Поділитися демо: Основні page
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 61
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
+1 демо: Основні page
Головна » Файли » Реабілітація

РЕАБІЛІТАЦІЯ ПОСТІНСУЛЬТНИХ ХВОРИХ НА ПЕРВИННОМУ РІВНІ
14.09.2015, 03:59

РЕАБІЛІТАЦІЯ ПОСТІНСУЛЬТНИХ ХВОРИХ НА ПЕРВИННОМУ РІВНІ

КЗ «МАЛИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО - САНІТАРНОЇ 

ДОПОМОГИ»

     Реабілітація – є одним з напрямків діяльності медичних нашого закладу.  Хвороби серцево-судинної системи продовжують займати  лідируюче положення в структурі захворюваності. Так, в 2014р. в м. Малин та Малинському районі було зареєстровано 118 інсультів. 

      В червні 2014 р. в КЗ «ММРЦПМСД» було відкрито кабінет фізичної реабілітації, який почав свою роботу саме з надання допомоги інсультним хворим. Оскільки  в штатному розписі відсутня  посада реабілітолога, то фахівець був прийнятий на роботу  за трудовою угодою. 

      Існує чимало реабілітаційних приватних закладів та закладів санаторно-курортного типу, лікування в яких може  дозволити собі  не кожен хворий, що потребує допомоги, через їх дороговартість. Як показує досвід, інсультні хворі залишаються  і надалі з обмеженими можливостями, якщо своєчасно не надати їм реабілітаційну допомогу. 

     В нашому закладі  розроблена Програма «Соціальна-психофізична реабілітація хворих з перенесеним гострим порушенням мозкового кровообігу на 2015 рік», яка була затверджена 61 – ю сесією шостого скликання Малинської міської ради від 20 березня 2015 року. 

      Метою програми комплекс заходів соціальної психологічно-фізичної реабілітації інсультних хворих в тому числі і учасників АТО та доведення ефективністі засобів та методів психо-фізичної реабілітації у лікарняний період і в домашніх умовах відновного лікування, шляхом часткового та повного відновлення втрачених функцій у хворих з їх соціальною адаптацією в сім’ї, суспільстві, а також звернення  уваги органів міської влади, МОЗ на  потребу в реабілітологах   для первинного рівня  та необхідності вирішення їх працевлаштування на законодавчому рівні.  

      Суть методики програми реабілітації помогає в тому, що спеціаліст реабілітолог визначає необхідний обсяг  реабілітаційних заходів для конкретного хворого та навчає лікаря ЗПСМ, медичні сестри тієї дільниці, до якої належить хворий, а ті в свою чергу не тільки надають допомогу, а й проводять навчання рідних, інших осіб, що обслуговують хворого.

     В ході реалізації програми  на даний час беруть участь 9 осіб, 8 осіб з міста та  1 особа з села, з них  7 жінок та 2 чоловіки, які перенесли  гостре мозкове порушення  кровообігу. Для реабілітаційного процесу стать хворого неважлива, а має значення тяжкість крововиливу та ранній початок реабілітаційних занять. 

        На прикладі  наймолодшої  пацієнтки, якій  лишень 23 роки, хотілося б коротко  викласти послідовність  занять. Хвора перенесла  в 22 роки  вже 2-й інсульт, з тяжкими геміпарезом і складною контрактурою. На початок занять хвора була досить в тяжкому  пригніченому психо-емоційному стані. Тому реабілітація заключалася  в комплексному поєднанні фізичних і  психологічних занять. Відновлення відбулося не за стандартним  відновленням так, як верхня  кінцівка повернула втрачені  функції швидше ніж  нижня кінцівка. Поєднуючи  пасивне, а в подальшому  активне  ЛФК, яке було індивідуально  підібране під пацієнта, враховуючи супутні захворювання, хвора спочатку навчилась пересуватись на костилях, потім з чотирьохопорною палицею, на даний момент вчиться пересуватись без палиці. В програму  хворої входили логопедичні вправи, масаж  язика, розробка дрібної моторики, активні, пасивні розробки, масаж Су-Джуку, робота  з різними аплікаторами (Кузнєцова, Ляпко), гідро процедури, парафінові аплікації, підбір дієти та робота  на тренажерах.Хвора  ще  продовжує займатись,  психо-емоційний стан стабільний, вага зменшилась на 20 кг. (так, як хвора мала  надмірну вагу), робота верхньої кінцівки  повністю відновлена, нижня ще має  незначну контрактуру, але  це не заважає їй їздити за кермом. 

    Результат реабілітаційних заходів залежить від ступеню тяжкості інсульту та початку реабілітаційних заходів. Проведення реабілітаційних заходів постінсультних хворих на первинному рівні допомогає їх соціальній адаптації поверненню до повноцінного життя, та вирішує питання зайнятості спеціалістів  реабілітації.

      В разі необхідності за детальною інформацією Ви можете звернутися на наш сайт kzmmrcpmsd.ucoz.com , та до адміністрації закладу.

 

Категорія: Реабілітація | Додав: Expen
Переглядів: 772 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites