Код за ЄДРПОУ: 38395183 Україна, 11603, Житомирська обл., м. Малин, вул. Суворова, будинок 83Б
Комунальний заклад " Малинський міськрайонний центр первинної медико - санітарної допомоги"
Вітаю Вас Гість | RSS
Поділитися демо: Основні page
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
+1 демо: Основні page
Головна » Файли » Реабілітація

Комплексна програма «Соціальна-психофізична реабілітація хворих з перенесеним гострим порушенням мозкового кровообігу на 2015 рік»
14.09.2015, 03:52

 

         

Комплексна програма

«Соціальна-психофізична реабілітація хворих  з перенесеним гострим порушенням мозкового кровообігу на 2015 рік»

І.  Вступ

    Соціально-економічна ситуація, що склалася на сучасному етапі розвитку України, кризові явища у сфері економіки і фінансів зумовлюють необхідність посилання соціального захисту людей,які перенесли інсульт, визначення пріоритетних напрямів у цій роботі, одним із яких є рання реабілітація хворих. 

      Шлях до здоров’я людини починається з  поваги до хворої людини! 

    Сьогодні, практично,перед кожним із нас – особисто чи організацією - постає проблема вибору власної ролі стосовно людей,які перенесли інсульт пройти мимо, чекати, що хтось їм допоможе; шукати шлях до вирішення проблеми. 

      Реабілітаційні заходи стосовно таких хворих мають розширюватись за рахунок розвитку сфери реабілітації, яка повинна починатися на госпітальному етапі, щоб у подальшому люди після перенесення даного захворюваннямогли максимально повернути свої природні здібності та втрачені можливості для повноцінного життя в суспільстві. 

   На первинному рівні медичної допомоги не передбачено реабілітаційної допомоги населенню. Чому саме така допомога має починатися з первинного рівня? Тому,що  лікарі загальної практики сімейної медицини та медсестри найкраще володіють інформацією про хворих ,які перенесли інсульт та мають  фактор ризику щодо  інсульту. 

      Інсульт являється всесвітньою епідемією,яка щорічно вражає біля 70 мільйонів людей на нашій планеті. За 2014р.у м. Малині та Малинському районі було зафіксовано 118 інсультів. В червні 2014 р. КЗ «ММРЦПМСД» було відкрито кабінет фізичної реабілітації, який почав свою роботу саме з надання допомоги інсультним хворим. Але,нажаль, в штатному розписі не передбачено такої посади,як реабілітолог, тому фахівець змушений працювати за трудовою угодою. З іншого боку кожного року не працевлаштованих випускників-реабілітологів все більше й більше не зважаючи на велику потребу в них. 

     Існує чимало реабілітаційних приватних закладів та закладів санаторно-курортного типу,які дозволити собі  може не кожен хворий, що потребує допомоги через їх дорого вартість. Як показує досвід, інсультні хворі залишаються надалі з обмеженими можливостями, якщо своєчасно не надати реабілітаційну допомогу їм та родичам,а саме: необхідно компетентно проінструктувати доглядальників про правильне лікування, положенням, про раціональне харчування,про своєчасне фізичне навантаження,про особисту гігієну хворого, тощо. Такі заходи повинні починатися з 3-5 дн. від початку інсульту,та продовжуватись на домашньому етапі лікування,тобто необхідна програма надання реабілітаційної допомоги,яка на сьогоднішній день відсутня в м. Малині,так і в Україні в цілому.

 ІІ. Мета програми:

       Розробити комплекс заходів соціальної психологічно-фізичної реабілітації інсультних хворих в тому числі і учасників АТО та довести ефективність засобів та методів психо-фізичної реабілітації у лікарняний період і в домашніх умовах відновного лікування шляхом часткового та повного відновлення втрачених функцій у хворих з їх соціальною адаптацією в сім’ї, суспільстві.  

       Звернути увагу органів міської влади та МОЗ на  потребу в реабілітологах   для первинного рівня  та необхідності вирішення їх працевлаштування на законодавчому рівні.  

ІІІ. Завдання Програми: 

    3.1. Здійснення ранньої фізичної реабілітації на госпітальному етапі лікування; 

  3.2. Виявлення та відбір хворих, які потребують ранньої фізичної реабілітації закладами охорони здоров’я; 

 3.3. Реалізація індивідуальних реабілітаційних програм, розроблених з урахуванням рівня тяжкості захворювання та можливостей кожного хворого; 

    3.4. Рання фізична реабілітація безпосередньо у   сім’ї з участю та залученням до програми родичів хворих; 

 3.5. Створення звичайного середовища, без ізоляції від суспільства, як це відбувається у реабілітаційних закладах санаторно-курортного режиму.  Рання соціальна інтеграція в суспільство. 

  3.6. Ознайомити з програмою та  провести навчання середнього медичного персоналу з правильності та послідовності надання реабілітаційної допомоги інсультним хворим.

    3.7. Проінструктувати родичів з правильності догляду за хворими задля швидшого одужання і профілактики ускладнень.

ІV.  Першочергові заходи реалізації Програми: 

   4.1.Створити доступ до хворих у ранній стадії інсульту та до хворих з обмеженими фізичними можливостями після перенесення захворювання.

  4.2. Розробити методику роботи  в сім’ях, яких проживають хворі з особливими потребами (Додаток № 1).                          

  4.3.Включити в плани роботи медичних закладів надання відповідної допомоги щодо соціальної реабілітації(адаптації) хворих та їх подальше існування в соціумі.

  4.4. Проведення нарад, семінарів,  з питань, реабілітації хворих з особливими потребами за участю представників влади та громадських  організацій, медичних працівників.

   4.5. Залучення спеціалістів установ та організацій соціального захисту до участі у роботі сприяння соціальної реабілітації хворих з обмеженими фізичними можливостями.                              

   4.6. Залучення благодійних та громадських організацій, суб’єктів господарювання, які провадять підприємницьку діяльність до роботи з хворими з обмеженими фізичними можливостями. 

V.  Очікувані результати реалізації Програми: 

  5.1.Повне одужання частини хворих,які були задіяні до програми.            

  5.2.Повне відновлення втрачених можливостей у частини хворих; 

  5.3. Поява можливості самообслуговування хворих; 

  5.4. Пристосування хворих з частково втраченими можливостями до соціуму, до сім’ї; 

  5.5.  Привернення уваги міської державної влади до проблеми реабілітаційної допомоги інсультним хворим,в плані  кадрового та фінансового  забезпечення. 

VІ.  Фінансове забезпечення програми:

       Фінансування заходів щодо виконання Програми здійснюються за рахунок коштів місцевого бюджету із залученням інших джерел фінансування, незаборонених чинним законодавством. 

VІІ.  Організація та контроль за виконання Програми

     Координація заходів, передбачених Програмою, покладена на керівника КЗ «ММРЦПМСД» , заступника головного лікаря, завідуючих АЗПСМ. Контроль за Програмою здійснює та нотується на паперовому носії за шкалою Бартелла (Додаток № 2), де фізичний стан хворого за допомогою балів занотовується щонеділі на протязі  періоду від початку і до закінчення реабілітаційних заходів. 

     Результати виконання програми узагальнюються щомісячно, заслуховуються на оперативних нарадах, медраді  КЗ «ММРЦПМСД».

Категорія: Реабілітація | Додав: Expen
Переглядів: 215 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites