Код за ЄДРПОУ: 38395183 Україна, 11603, Житомирська обл., м. Малин, вул. Суворова, будинок 83Б
Комунальний заклад " Малинський міськрайонний центр первинної медико - санітарної допомоги"
Вітаю Вас Гість | RSS
Поділитися демо: Основні page
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 61
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
+1 демо: Основні page
Головна » Файли » Для пацієнтів

Часті питання про поліомієліт
02.11.2015, 07:50

Часті питання про поліомієліт

  1. Що таке поліомієліт?

 Поліомієліт - це високо контагіозне захворювання, викликане поліовірусом. Він вражає нервову систему і може викликати параліч або навіть смерть всього за кілька годин.

  1. Як передається поліомієліт?

Дикий поліовірус (ДП) потрапляє в організм через рот з водою або їжею, що були забруднені фекаліями зараженої особи. Вірус розмножується в кишечнику і виділяється з фекаліями зараженої особи, через які він може бути переданий іншим людям.

  1. Які симптоми поліомієліту?

Початковими симптомами поліомієліту є: висока температура, втома, головний біль, блювота ,ригідність потилиці, біль у кінцівках.

  1. Хто піддається ризику зараження поліомієлітом?

Поліомієліт вражає головним чином дітей у віці до 5 років.

  1. Які наслідки поліомієліту?

Поліомієліт викликає такі наслідки: У одного з кожних 200 чоловік, заражених поліомієлітом, настає необоротний параліч (зазвичай ніг). З числа паралізованих осіб 5% -10% помирають при паралічі дихальних м'язів, викликаному вірусом.

  1. Чи існує засіб від поліомієліту?

Ні, лікування від поліомієліту не існує. Поліомієліту можна запобігти тільки за допомогою імунізації. Існує безпечна і ефективна вакцина від поліомієліту - оральна поліовакцина (ОПВ). ОПВ забезпечує необхідний захист дітей від поліомієліту. У разі її неодноразового застосування вона захищає дитину довічно. Глобальна боротьба проти поліомієліту

  1. Що таке Глобальна ініціатива по боротьбі проти поліомієліту?

У 1988 році уряди створили Глобальну ініціативу по ліквідації поліомієліту (ГІЛП), щоб назавжди позбавити людство від цієї хвороби. Ініціатива є глобальним партнерством, в якому беруть участь національні уряди, ВООЗ, «Ротарі інтернешнл», Центри по боротьбі із захворюваннями США і ЮНІСЕФ. З моменту створення ГІЛП число випадків захворювання на поліомієліт в усьому світі скоротилося більш ніж на 99%. Всього 20 років тому поліомієліт щодня викликав параліч у 1000 дітей. У 2010 році були паралізовані тисячі триста сорок дев'ять дітей.

  1. Де сьогодні продовжується циркуляція дикого поліовірусу?

Передача поліомієліту ніколи не припинялася в 3 країнах - Афганістані, Нігерії та Пакистані. Однак поліомієліт може поширюватися і поширюється з цих країн в сусідні і більш віддалені країни. Слід пам'ятати, що поява поліомієліту де-небудь є загрозою для дітей у всьому світі. Він не зважає на кордонами або соціальним становищем і легко переміщується.

  1. Чи може поліомієліт поширитися на інші вільні від поліомієліту країни?

Поліомієліт не рахується з межами: будь невакцинована дитина піддається ризику. На кожен випадок паралічу від 200 до 1000 дітей заражаються безсимптомно. Тому виявлення поліоміелітa утруднене, так само як і запобігання його переміщення. Особливо вразливі діти, які живуть в районах, де рівні імунітету є низькими. Найкращий захист від завезення поліомієліту - це викорінювання вірусу. Тільки в цьому випадку всі діти будуть у безпеці.

  1. Що необхідно зробити для ліквідації поліомієліту?

 Щоб зупинити поліомієліт нам слід: виявляючи все суспільство в зусилля за охопленням кожного залишається дитини; розробити спеціальні плани забезпечення охоплення дітей з мобільних груп населення, з числа мігрантів, в зонах конфліктів або у віддалених районах; посилити планову імунізацію, яка є найкращою національної захистом проти поліомієліту; поліпшити епіднагляд в зонах високого ризику; спонукати уряди охоплювати найбідніше населення іншими державними послугами; продовжувати розташовувати найвищим рівнем політичної прихильності урядів країн і багатосторонніх установ; усунути дефіцит фінансування; зробити пожертвування.

  1. Чому стільки уваги приділяється поліомієліту, а не іншим захворюванням?

Поліомієліт є однією з небагатьох хвороб, які можна повністю ліквідувати, як це сталося з віспою. Викорінивши поліомієліт, ми принесемо користь дітям усього світу, і жодній дитині не доведеться більше відчути біль паралічу, викликаного поліомієлітом. Більшість хвороб, наприклад ВІЛ та малярію, викорінити неможливо, оскільки для цього поки не існує можливостей. Поліомієліт не має безпосереднього господаря (тобто він не вражає тварин, і його вірус не може існувати серед тварин, подібно до того, як малярія існує, наприклад, в москітів); для захисту дітей від поліомієліту існує безпечна і ефективна вакцина, він не виживає протягом тривалого часу в навколишньому середовищі і хоча він є заразним, його інфекційний період відносно нетривалий. 

  1. Навіщо дітям дають оральну полівакцині?

Поліовакцина є єдиним засобом захисту від поліомієліту - паралізуючою хвороби, від якої немає ліків. Важливо забезпечити імунізацію кожну дитину віком до 5 років від поліомієліту. Оральна поліовакцина є безпечною і ефективною, і оскільки вона використовується перорально, її можуть роздавати добровольці.

  1. Чи існують у оральної поліовакцини які-небудь побічні ефекти?

Оральна поліовакцина (ОПВ) є однією з найбільш безпечних вакцин, які коли-небудь створювалися. Вона настільки безпечна, що її можна давати хворим дітям і новонародженим. Вона використовується у всьому світі для захисту дітей від поліомієліту і дозволила врятувати від постійного паралічу, викликаного поліомієлітом, принаймні 5000000 дітей. У надзвичайно рідкісних випадках аттенуіровані вірус в оральної полівакцині може мутувати і знову стати вірулентним. Ризик захворіти поліомієлітом для дітей значно вище, ніж ризик побічних наслідків від застосування поліовакцини.

  1. Які настанови Ісламу щодо поліовакцини?

Оральна поліовакцина (ОПВ) безпечна і була проголошена халяльной ісламськими лідерами усього світу - Великим шейхом Тантаві з Аль-Азхарского університету, Великим муфтієм Саудівської Аравії і Радою улемів Індонезії.

  1. Чи безпечно неодноразово давати дози ОПВ дітям?

Так, давати дітям неодноразові дози поліовакцини безпечно. Ця вакцина призначена для неодноразового застосування, щоб забезпечити повний захист. У тропічних регіонах для забезпечення повного захисту дитини необхідно використовувати декілька доз поліовакцини, іноді більше 10. Ця вакцина безпечна для всіх дітей. Кожна додаткова доза сприяє подальшому посиленню рівня імунітету дитини проти поліомієліту.

  1. Скільки доз ОПВ потрібно дитині для забезпечення захисту?

Оральну вакцину слід застосовувати кілька разів, щоб вона подіяла в повній мірі. Кількість доз, необхідних для імунізації дитини, цілком залежить від його здоров'я і нутритивного статусу і числа інших вірусів, впливу яких він піддався. До повної імунізації дитини він піддається ризику захворювання на поліомієліт. Це підкреслює необхідність імунізації всіх дітей в ході кожного раунду національних днів імунізації. В організмі кожної нещепленої дитини може ховатися вірус поліомієліту.

  1. Чи слід давати дитині ОПВ під час кампаній боротьби з поліомієлітом і в ході планової імунізації?

 Так. Оральна поліовакцина (ОПВ) безпечна і ефективна, і кожна додаткова доза означає, що дитина отримує додатковий захист від поліомієліту. Для досягнення повного імунітету проти поліомієліту необхідні кілька доз ОПВ. Якщо дитина отримувала вакцину раніше, то додаткові дози, отримані в ході національних або субнаціональних днів імунізації, забезпечать цінний додатковий імунітет проти поліомієліту.

  1. Чи безпечна ОПВ для хворих дітей і новонароджених?

Так. Оральна поліовакцина безпечна для хворих дітей. Насправді вкрай важливо вакцинувати в ході кампаній хворих дітей і новонароджених, оскільки їх рівень імунітету нижче, ніж в інших дітей. Всіх хворих дітей і новонароджених слід вакцинувати в ході майбутніх кампаній, щоб забезпечити їм захист від поліомієліту, в якій вони настільки потребують.

  1. Чому деякі промислово розвинені країни використовують іншу вакцину проти поліомієліту, ніж країни, що розвиваються?

 Всі країни світу крім двох (Швеції та Ісландії) використовували оральну полівакцині (ОПВ) з метою ліквідації поліомієліту та продовжували користуватися ОПВ зазвичай до кінця 1990-х років, коли деякі з них переключилися на інактивовану полівакцині у зв'язку з досягнутим прогресом у напрямку остаточного викорінення поліомієліту (коли ризик дикого поліовірусу знизився). Більшість країн користуються ОПВ, оскільки вона володіє унікальною здатністю викликати формування місцевого імунітету кишечника, що означає, що вона може перервати передачу дикого поліовірусу в природного навколишнього середовищі. Це неможливо в разі використання ІПВ - інактивованої поліовакцини, яка стимулює лише дуже низький рівень імунітету проти поліовірусу в кишечнику і в результаті забезпечує індивідуальний захист проти поліомієліту, проте на відміну від ОПВ не спроможна запобігти поширенню дикого поліовірусу.

 

Категорія: Для пацієнтів | Додав: Expen
Переглядів: 539 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites